Rekrutacja na rok szkolny 2026/2027 już od 18 maja - zapraszamy do Zespołu Szkół w Połańcu

Drogi Kandydacie! Klikając w ten link, możesz zapoznać się z szeroką ofertą szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu staszowskiego i zapisać do wybranej placówki (od 18 maja 2026 r.). Wierzymy mocno, że to propozycja Zespołu Szkół w Połańcu okaże się dla Ciebie najatrakcyjniejsza. Po wejściu na portal należy kliknąć w zakładkę "wypełnij wniosek" na górze strony, a kolejne kroki zasugeruje instrukcja. Zapraszamy do nas!

Szachowy talent z naszej szkoły znów wśród najlepszych

Z satysfakcją informujemy o kolejnym sukcesie naszego ucznia. Szymon Switek z klasy II ABD Technikum zajął 3. miejsce w III Turnieju Szachowym „OLEŚNICA RODZINNIE”, który zgromadził wielu doświadczonych i wysoko notowanych zawodników.

W zawodach uczestniczyło 46 szachistów, a rywalizacja toczyła się na dystansie 11 rund. Szymon przez cały turniej prezentował bardzo wysoki poziom gry, pokonując wielu zawodników legitymujących się wyższym rankingiem. Ostatecznie uplasował się na znakomitym trzecim miejscu, potwierdzając swoje duże umiejętności oraz systematyczny rozwój sportowej pasji.

To kolejny sukces młodego szachisty. Warto przypomnieć, że Szymon jest tegorocznym mistrzem powiatu staszowskiego w szachach. Od dwóch lat rozwija swoje zainteresowania podczas szkolnego kółka szachowego działającego w Zespole Szkół w Połańcu nieprzerwanie od ponad dekady.

Osiągnięcie Szymona jest dowodem na to, że konsekwentna praca, wytrwałość i pasja mogą prowadzić do imponujących rezultatów oraz pozwalają skutecznie rywalizować z najlepszymi.

Serdecznie gratulujemy Szymonowi wspaniałego wyniku i życzymy mu kolejnych sukcesów przy szachownicy!

Marek Pedyński
opiekun kółka szachowego
Zespołu Szkół w Połańcu

Sukces naszych uczniów w konkursie „Młody Innowator”

Z dumą informujemy, że pięciu uczniów naszej szkoły zostało finalistami konkursu „Młody Innowator” w kategorii „Ochrona środowiska”.

W gronie finalistów znaleźli się uczniowie technikum: Dawid Farmas, Krystian Taras i Kamil Moryto z klasy 3a T oraz uczniowie liceum: Oliwier Bednarski i Hubert Śledź z klasy 3b LO. Młodzież z dużym zaangażowaniem opracowała innowacyjne rozwiązanie dotyczące zagadnień związanych z ochroną środowiska.

Udział w konkursie był dla uczniów doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań naukowych, kompetencji badawczych, kreatywnego myślenia oraz umiejętności pracy zespołowej. Efektem ich pracy było przygotowanie projektu, który został wysoko oceniony przez jury konkursowe.

Nad realizacją przedsięwzięcia czuwała nauczycielka fizyki i ochrony środowiska, pani Justyna De Luca, wspierając uczestników na każdym etapie przygotowań.

Serdecznie gratulujemy finalistom oraz ich opiekunce. Życzymy kolejnych sukcesów naukowych, wytrwałości w rozwijaniu pasji oraz realizacji następnych innowacyjnych pomysłów.

Społeczność ZS w Połańcu

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information