Nasi wolontariusze nagrodzeni

II POŁANIECKA GALA WOLONTARIATU – SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU ZESPOŁU SZKÓŁ IM. ODDZIAŁU PARTYZANCKIEGO AK „JĘDRUSIE” W POŁAŃCU

NAGRODZENI ZA SWOJĄ PRACĘ – I MIEJSCE W KATEGORII WOLONTARIAT SZKOLNY

Są wśród nas prawdziwe ANIOŁY – ciche, niewidoczne, empatyczne, szlachetne, na co dzień często niedoceniane. We wtorek 5 grudnia obchodziły swoje święto – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Nasi wolontariusze, bo o nich mowa, to grupa wspaniałych młodych ludzi, którzy dla dobra drugiego człowieka są skłonni poświęcić swój czas i energię. Robią to nie dla poklasku, nie dla pieniędzy, a z głębi serca, pragnąc pomagać innym. Nie mówią o tym głośno, ale potrafią zrezygnować ze swoich planów po to, by przeprowadzić zbiórkę, odwiedzić potrzebujących, wesprzeć lokalne inicjatywy. Nie przechodzą obojętnie wobec potrzeb innych, służą pomocą, wsparciem. Z ogromnym zaangażowaniem włączają się we wszelkiego rodzaju akcje pomocowe.

Działania Szkolnego Koła Wolontariatu oraz jego opiekunów zostały zauważone i docenione – wolontariusze  otrzymali nominację do Konkursu Wolontariusz Roku w kategorii „wolontariat szkolny”, dwie wspaniałe wolontariuszki, Magdalena Czapla i Wiktoria Seremak, oraz opiekunki SKW, pani Małgorzata Walczyk-Konat i pani Katarzyna Połetek, otrzymały nominacje w kategorii „wolontariat indywidualny”.

5 grudnia 2023 r. w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbyła się Uroczysta II Połaniecka Gala Wolontariatu, która zgromadziła zarówno nominowanych wolontariuszy, jak i mieszkańców.

Podczas uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, pan Jacek Benedykt-Nowak oraz Przewodnicząca Kapituły Konkursowej, pani Bogumiła Niespodziewana, wręczyli statuetki zwycięzcom oraz listy gratulacyjne nominowanym. Nasz sukces to PIERWSZE MIEJSCE Szkolnego Koła Wolontariatu, drugie i trzecie miejsce dla Magdaleny i Wiktorii oraz wyróżnienia dla pań Małgorzaty i Katarzyny.

To był wieczór pełen wzruszeń – niesamowitą niespodziankę sprawiła nam wizyta sióstr z Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia Dom Ojca Gwidona nr 1 i 2 wraz z wychowankami. Jesteśmy ogromnie wdzięczni, bo to utwierdza nas w przekonaniu, że to, co robimy, ma sens, a uśmiech na twarzy dziecka wart jest każdego poświęcenia.

Wolontariat to część naszego życia. Bezinteresowna praca na rzecz drugiego człowieka wzbogaca każdego z nas, rozwija, wyzwala w nas to, co najlepsze. To postawa godna naśladowania, polecamy ją wszystkim.

Drodzy Wolontariusze!

Serdecznie gratulujemy i życzymy, aby nigdy nie zabrakło Wam wytrwałości oraz abyście nie wątpili w dobro, które niesiecie. Nich wolontariat będzie źródłem Waszej wewnętrznej satysfakcji, a wdzięczność i uśmiech tych, którym poświęcacie swój czas, niech motywuje Was do działania. Niech każdy uczynek i każde dobre słowo wracają do Was i dają siłę do dalszej pracy.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information