Sukces Michała Miklewicza podczas Olimpiady Historycznej

Michał Miklewicz, uczeń klasy III AC LO, uzyskał tytuł finalisty Olimpiady Historycznej. Droga do finału nie była łatwa. Michał musiał wykazać się dużą wiedzą na etapie szkolnym, międzyszkolnym oraz wojewódzkim. Ciężka praca przyniosła jednak wspaniałe efekty. Nas olimpijczyk dostał się do zawodów centralnych. Był jednym z 205 uczniów z całej Polski (8 z województwa świętokrzyskiego), którzy zakwalifikowali się  do pierwszej części zawodów centralnych (finałowych) XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego. Za Wolność Waszą i naszą”.

 

Finał został przeprowadzony w Kielcach 21 marca 2024 r. Po ponad dwóch tygodniach oczekiwania pojawiły się wyniki, na które oczekiwaliśmy z niecierpliwością i niemałą nadzieją na sukces. Dziś z radością możemy poinformować, że Michał uzyskał tytuł finalisty. Zgodnie z regulaminem Olimpiady, by zostać finalistą, należało otrzymać za napisaną pracę pisemną co najmniej ocenę dobrą, a nie było to łatwe. Jakie korzyści daje tytuł finalisty naszemu uczniowi? Po pierwsze zwolnienie z egzaminu maturalnego przedmiotu dodatkowego (historia). Uczeń otrzymuje najwyższy wynik na poziomie rozszerzonym (100%). Po drugie laureaci i finaliści Olimpiady starający się o przyjęcie do szkół wyższych korzystają z preferencji przy przyjmowaniu na studia. Można więc uznać, że ciężka praca się opłaciła. Michałowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                    Opiekun naukowy ucznia, Iwona Czosnek

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information