Kolejne sukcesy naszych sportowców

Biegi przełajowe

25 kwietnia 2024 na malowniczych trasach Klasztoru Złotego Lasu w Rytwianach odbył się Finał Wojewódzkich Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych szkół ponadpodstawowych, w których wystartowali biegacze z naszej szkoły.

W kategorii kobiet w zawodach wystartowały dwie zawodniczki. Wiktoria Bednarska (I a LO) zajęła 15 miejsce, a Karolina Smakowska (I b/d TE) 26 miejsce.

Zdecydowanie lepiej zaprezentowali się chłopcy. Karol Bąk (III c TE) zajął I miejsce, a Kuba Tałaj (II a LO) II miejsce. W  biegu starszych roczników IV miejsce zajął Rafał Smoleń (IV a TE).

W klasyfikacji drużynowej chłopcy zajęli III miejsce. Oprócz Karola i Kuby startowali: Hubert Tałaj (I cTE), Błażej Walczyk (I cTE), Mikołaj Potyrało (II aTE), Karol Tłomak (II aTE), Mikołaj Gołda (I aTE).

Pika siatkowa

23 kwietnia nasi siatkarze walczyli w Finale Wojewódzkim, który odbywał się w Kielcach.

Po nieudanych eliminacjach, w których przegraliśmy ze Szkołami Mistrzostwa Sportowego z Kielc i Ostrowca Świętokrzyskiego, nasza drużyna przystąpiła do meczu o III miejsce z drużyną z II LO Włoszczowa. Po pierwszym wygranym secie i prowadzeniu w drugim 16:11 byliśmy na dobrej drodze do zdobycia brązowych medali. Niestety, jak to bywa w sporcie, szczęście odwróciło się od nas. Przegraliśmy po emocjonującej walce drugiego seta i tie-breaka, zajmując ostatecznie czwarte miejsce.

Reprezentacja ZS w Połańcu zagrała w następującym składzie: Wiktor LesiakHubert Skuta (IVaTE), Brajan Beczek, Kacper Dudalski (IVcTE), Mateusz Pacyga (IIIaTE), Kacper Maćkowski (IIaTE),  Mikołaj GołdaMateusz Lasak, Igor Mikuśkiewicz, Maksymilian Masłowski, Eryk Meszek  (IaTE), Jakub Mazur (Ib/dTE), Jakub Sroka, Emil Ślusarczyk (IcTE).

Opiekunem był Krzysztof Kazberuk

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information