Magiczna Podróż

MAGICZNA PODRÓŻ DO KAZIMIERZA DZIECI Z DOMU DZIECKA W ŁONIOWIE Z WOLONTARIUSZAMI ZESPOŁU SZKÓŁ W POŁAŃCU

Już po raz kolejny wolontariusze działający w Szkolnym Kole Wolontariatu przy Zespole Szkół im. Oddziału partyzanckiego AK „Jędrusie” w Połańcu zorganizowali  wycieczkę z okazji Dnia Dziecka dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łoniowie. Tym razem był to malowniczy Kazimierz Dolny nad Wisłą, oraz wspaniała  atrakcja dla dzieci - Magiczne Ogrody w Trzciance koło Janowca.Była to długo i solidnie przygotowywana akcja. Wolontariusze z ogromnym entuzjazmem podejmowali się zadań zmierzających do realizacji wcześniej założonego celu, którym było podarowanie odrobiny szczęścia tym, których los ciężko doświadczył pozbawiając ciepła ogniska domowego.

Wycieczka zaczęła się od zwiedzania  przepięknego Kazimierza . Meleksy dowiozły uczestników do Wąwozu Korzeniowego, gdzie spacer w chłodnym cieniu był przyjemnością. Następnie wraz z przewodnikiem podróżując Zielonymi Pojazdami – meleksami udaliśmy się do Muzeum Przyrodniczego, w którym każdy z uczestników znalazł coś interesującego dla siebie. Po zapoznaniu z przyrodą kazimierzowską  nadszedł czas na prawdziwy relaks –rejs statkiem po Wiśle. W promieniach słońca wszyscy odpoczęli znakomicie podziwiając wspaniałe widoki i karmiąc mewy, które okazały się wyjątkowo zaprzyjaźnione z ludźmi. Następnie nadszedł czas na obiad i zabawę w Bajkowych Ogrodach. Uczestników oprowadzały baśniowe postacie – bulwiaki, a sceneria i wszelkie atrakcje - krasnoludy, smoki i wróżki przywodziły na myśl Krainę Baśni. Dzieci niechętnie żegnały się z tak wspaniałą krainą. Ilość wrażeń była naprawdę wielka. Za rok spotkamy się na równie wspaniałej wyprawie.Radość była ogromna, a to wszystko dzięki indywidualnym sponsorom, którzy rokrocznie wspierają nasze akcje za co serdecznie dziękujemy.

Wolontariusze
wraz z koordynatorami:
Małgorzata Walczyk – Konat, Małgorzata Służalska

Więcej zdjęć z - Magicznej Podróży w Galerii.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information