Technikum w Połańcu uczestniczy w projekcie EZwP

Głównym celem projektu jest rozwinięcie kompetencji kluczowych u uczniów szkół zawodowych, ukierunkowanych na przygotowanie ich wymogów regionalnego rynku pracy.

Cele szczegółowe projektu:

- wzrost umiejętności rozpoznawania swoich stron w kontekście planowania własnej kariery zawodowej i uczenia się przez całe życie.
- zwiększenie praktycznych umiejętności zawodowych niezbędnych na rynku pracy poprzez udział w stażach/praktykach zawodowych dla 30 uczniów naszej szkoły (na praktyki i staże kierowani są najbardziej aktywni w projekcie uczniowie, limit miejsc dla Technikum w Połańcu wynosi: 30).
- wzrost zainteresowań i postaw przedsiębiorczych u uczniów szkół zawodowych.

Zakres wsparcia:

1. Wsparcie merytoryczne i metodyczne zostanie udzielone 62 uczniom Technikum w Połańcu poprzez:

- udział uczniów w dodatkowych zajęciach dydaktycznych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi ICT z uwzględnieniem tablicy interaktywnej i platformy e-learningowej (16 h zajęć stacjonarnych i 8 h e-learningowych),
- udział uczniów w wyjazdach dwudniowych 12 h warsztatach z dworactwa edukacyjno-zawodowego w Centrum Edukacyjnym ŚCDN w Milanowskiej Wólce.

2. Wsparcie zostanie udzielone 30 uczniom /uczestnikom projektu poprzez ich udział:
- w 160 h płatnym stażu (dla 1 osoby),
- w praktykach zawodowych odbywanych w sektorze MŚP w wymiarze od 80 do 120 h (dla 29 uczniów).

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information