SUKCES ELEKTRONIKÓW - mamy 2 laureatów i 2 finalistów Olimpiady Innowacji Technicznych

SUPER informacja z dnia 01. czerwca 2021 - najlepszy prezent na DZIEŃ DZIECKA! 
 
III miejsce w Polsce w kategorii "Usprawnienie softwarowo - techniczne" i tytuł laureata szczebla centralnego (uczniowie klasy IIA): Mikołaj Lech i Patryk Łodkowski 
 
"Bezpieczny przejazd kolejowy" to system, który ostrzega maszynistę przed niezamkniętymi przejazdami kolejowymi. Transoptor szczelinowy wykrywa położenie szlabanu, a następnie przesyła to do mikrokontrolera. Mikrokontroler interpretuje tą informację i za pomocą nadajnika przesyła informacje do odbiornika, który znajduje się w pociągu. Mikrokontroler znajdujący się w pociągu wysyła informację o stanie otwarcia szlabanu do wyświetlacza. Zastosowanie nadajnika radiowego umożliwia poinformowanie maszynisty o otwartym przejeździe w czasie ok. 40 s przed ewentualną katastrofą kolejową czy wypadkiem.
 
Tytuł finalisty szczebla centralnego w kategorii pomysł techniczny (tegoroczni absolwenci klasy IVA): Łukasz Kunat i Kamil Skałbania, 
 
"Widzisz-Reagujesz-Żyjesz" to słupek drogowy ostrzegający o obecności zwierzyny leśnej w pobliżu drogi. Łukasz i Kamil prawidłowo zidentyfikowali problem zagrożenia bezpieczeństwa. Młodzi wynalazcy znaleźli rozwiązanie. Połączyli kilka modułów współczesnej elektroniki w taki sposób, żeby odpowiednio wcześniej poinformować kierowcę o potencjalnej kolizji ze zwierzęciem.  Łukasz i Kamil wykorzystali do przekazania informacji sygnalizację optyczną. Do wykonania "słupka ostrzegającego" wykorzystali swoją wiedzę z elektrotechniki i elektroniki teoretycznej i praktycznej. 
 
Udział w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości ma charakter naukowo - techniczny i wymaga od uczestników nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim kreatywności i innowacyjności. Wiedza na niezwykle wysokim poziomie jest konieczna do praktycznej realizacji projektu (ale to dopiero początek przygody z tworzeniem innowacyjnego rozwiązania).  
 
Największą nagrodą dla uczniów jest wstęp na każdą uczelnię i każdy techniczny kierunek studiów! 
 
Promotorem prac jest Mariusz Zyngier.
 
Jest to kolejny w ciągu ostatnich kilkunastu lat sukces naszych ELEKTRONIKÓW w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej. Tylko uczniowie najlepszych szkół i kierunków w Polsce zdobywają laury w tej powszechnie uważanej za jedną z najtrudniejszych olimpiad. 
 
A już wkrótce kolejne emocje dla ELEKTRONIKÓW. Nasi uczniowie będą walczyli w konkursach E(x)plory  (półfinał w Łodzi - 4 uczniów) i Młody Wynalazca (finał w Katowicach - 12 uczniów).  TRZYMAMY KCIUKI za chłopaków i ich "wsparcie" (którzy wspólnie udowadniają od bardzo wielu lat, że to nie wielkość ośrodka miejskiego w którym znajduje się szkoła, nie dodatkowe korepetycje u pracowników naukowych uczelni, nie super zdolne "perełki" edukacji trafiające się raz na dekadę, itd. decydują o sukcesie ucznia).
 
W ELEKTRONIKU w Połańcu od lat, skutecznie realizujemy własny, sprawdzony "przepis" na pracę (nie tylko z uczniem zdolnym) a efekty tego już dawno przerosły nasze oczekiwania!      
 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information