Sukces naszych uczniów

Miło nam poinformować, że uczeń klasy II a Liceum Ogólnokształcącego w Połańcu Paweł Nowakowski zdobył tytuł finalisty z wyróżnieniem w Konkursie Informatycznym organizowanym w ramach projektu Informatyka Specjalnością Młodych Polaków. Finał konkursu odbył się 7 stycznia 2017 roku na Wydziale Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego. Gratulacje!!!
W ramach projektu zorganizowany został także Kurs Programowania w języku C++. Kurs odbywa się w Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach. Uczniami, którzy zakwalifikowali się do udziału w kursie  są: Paweł Nowakowski oraz Jakub Zyngier i Michał Karbarz z klasy III a LO.  
Opiekunem uczniów jest Pani mgr inż. Teresa Switek.


 Należy dodać, że wspomniany finał Konkursu Informatycznego poprzedziła konferencja w Kielcach na Politechnice Świętokrzyskiej w dn. 19 XII , przygotowana dla uczniów i nauczycieli przez pracowników Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego Pan profesora Krzysztofa Diksa i Pana dr Tadeusza Kurana oraz studenta informatyki. W konferencji wzięli udział uczniowie szkół średnich oraz gimnazjaliści. Z naszej szkoły w konferencji uczestniczyli Karolina Sagan i Paweł Nowakowski z klasy IIALO.
Głównym przesłaniem konferencji była zachęta do nauki programowania m. in. przez udział w przedświątecznym Super Konkusie oraz kółkach informatycznych. Dalej istnieje możliwość, aby takie koło powstało również w  naszej kole. Zainteresowani programowaniem uczniowie powinni zarejestrować się na stronie WWW.ismpol.pl i zaznaczyć swe zainteresowanie kołem informatycznym  oraz zapisać się  u Pani  Teresy Switek (należy zaznaczyć poziom, w większości będzie to etap dla rozpoczynających naukę programowania).
Zajęcia koła rozpoczną się w pierwszych tygodniu ferii pon.-pt. w godz. 8.15- 11.30.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information