Technik energetyk to zawód pełen perspektyw i możliwości rozwoju w dynamicznym świecie energii. Jego głównym celem jest dbanie o sprawną infrastrukturę energetyczną, co przekłada się na stabilność i bezpieczeństwo dostaw energii dla społeczeństwa. Jest to zawód, który wymaga zarówno precyzji technicznej, jak i kreatywności w rozwiązywaniu problemów. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologicznemu, technik energetyk ma szansę być na bieżąco z nowinkami w branży, co sprawia, że praca w tym zawodzie jest fascynująca i pełna wyzwań. Nasza Szkoła przygotowuje Cię do tego zawodu poprzez ćwiczenia praktycznych umiejętności w Branżowym Centrum Umiejętności w zakresie Energetyki oraz umożliwi zdobycie teoretycznej wiedzy potrzebnej do skutecznego działania w branży energetycznej. Jeśli interesuje Cię dynamiczny świat technologii i chcesz być częścią transformacji energetycznej, technik energetyk może być idealnym wyborem dla Ciebie - Zapraszamy.
Poniżej krótki film prezentujący zawód technik energetyk.
Materiał multimedialny ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej - men.gov.pl
Popatrz na aktywności naszych uczniów https://youtu.be/1M1S-mU-pXw

ELEKTRONICY z klasy IIIA mają za sobą pierwszy egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe ELM.02 (montaż układów elektronicznych).
Egzamin teoretyczny to 40 pytań losowanych z bazy liczącej blisko 2000 zagadnień (prawdopodobnie najwięcej spośród wszystkich zawodów).
Wynik? 29 uczniów na 30 zdało egzamin! Próg zdawalności wynosi 50%, a test obejmuje materiał ze wszystkich siedmiu przedmiotów zawodowych. Oznacza to zdawalność na poziomie 97% – i wiele wskazuje na to, że po raz kolejny znajdziemy się w krajowej czołówce.
Przy okazji warto pamiętać, że porównywanie wyników egzaminów w różnych zawodach nie zawsze ma sens. To trochę tak, jakby porównywać zdobycie najwyższego szczytu w Beskidzie Śląskim ze zdobyciem najwyższego szczytu w Alpach. Każda specjalizacja ma swoją specyfikę i własny poziom trudności.
Już za dwa tygodnie część praktyczna egzaminu. A później? Pierwszy zawodowy „papier” z napisem ELEKTRONIK (brzmi dumnie!), a w klasie IV – TECHNIK ELEKTRONIK, po zdaniu dwóch kolejnych egzaminów.
A później? Studia, ciekawa praca, rozwój zawodowy i... oby także dużo $$$
Aha! Rekrutacja do klasy o profilu technik elektronik trwa i ma się świetnie. Mamy już komplet kandydatów, co oznacza, że klasa na pewno zostanie utworzona. A może nawet dwie?
#elektronik #egzamin #rekrutacja2026 #Połaniec
Mariusz Zyngier
28 maja 2026 r. w Strawczynie odbył się Finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Festiwalu Sztafet im. Małgorzaty Jamróz. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Zespołu Szkół w Połańcu, rywalizując z najlepszymi szkolnymi reprezentacjami województwa świętokrzyskiego.
Duży sukces odniosły nasze sztafety 4 × 100 m. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy wywalczyli brązowe medale, zajmując III miejsce w swoich konkurencjach.
Dziewczęta – III miejsce (4 × 100 m):

Chłopcy – III miejsce (4 × 100 m):

Bardzo dobrze spisała się również męska sztafeta 4 × 400 m, która zajęła V miejsce w województwie. Szkołę reprezentowali:
Opiekunem drużyn był Krzysztof Kazberuk.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników oraz życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
Krzysztof Kazberuk