Ciekawa Łódź

W dniach 9-10 listopada uczniowie Technikum Zespołu Szkół w Połańcu zawitali do Łodzi, w ramach programu „Poznaj Polskę”. Nieoczywisty kierunek turystyczny okazał się strzałem w dziesiątkę.

Pierwszym punktem naszej wizyty było Łódzkie Orientarium, czyli ZOO w nowoczesnym wydaniu. Chyba największe wrażenie zrobiła kąpiel słoni. Wartym zobaczenia była również strefa oceaniczna.

Kolejny punkt to zwiedzanie ulicy Piotrkowskiej. Bardzo klimatyczne okazały się dziedzińce zabytkowych kamienic. Jednym z nich był Pasaż Róż. Realizacja projektu była bardzo pracochłonna, polegała na wyklejaniu kawałkami pociętych luster ścian kamienicy. Zwieńczeniem dnia była wizyta w Księżym Młynie.

 

Kolejny dzień poświęcony był poznaniu przemysłowej części historii miasta Łodzi. Zaczęliśmy od Centrum Nauki i Techniki. Wystawa podzielona jest na trzy części. „Przetwarzanie energii” ,to najbardziej unikatowa część wystawy. Zabytkowa elektrownia wyposażona w multimedialne obiekty pozwalające prześledzić produkcję prądu. „Rozwój wiedzy i cywilizacji” to wystawa poświęcona przyrodzie, prawom nauki i wynalazkom z tym związanym. „Mikroświat” poświęcony jest temu, czego nie potrafi dostrzec ludzkie oko. Tu można zobaczyć tajemnice wszechświata, jak i budowę skrzydeł motyla.

Po południu zwiedzaliśmy Muzeum Fabryki. Jest to wystawa multimedialna, która prezentuje historię rodziny Poznańskich i ich fabryki ze szczególnym uwzględnieniem procesu produkcyjnego. Na zakończenie wizyty w Manufakturze były niezapomniane warsztaty z przedsiębiorczości. Uczniowie na chwile stali się plantatorami, producentami przędzy i materiałów. Symulację ekonomiczną wygrały Ewelina i Justyna Miodyńskie. Gratulacje!!!

                                     Dziękujemy teamowi Tu i Tam, Justynie Tomali, Monice Durmie, Elizie Ozdobie.

                                                                                                             Andrzej Forkasiewicz

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information