Ogromny SUKCES naszych TECHNIKÓW na Międzynarodowych Targach Wynalazczości INOVA CROATIA 2023, dzięki stypendiom i grantowi ENEA: "Akademia Talentów"

Młodzi  ELEKTRONICY z Połańca  ponownie na  TOPie w EUROPIE  

 Inova Croatia 2023  - złoty medal oraz 2 nagrody specjalne:  NORTON UNIVERSITY  z Kambodży oraz  IBS Global  - Innovative Business Solutions  (udział  wynalazku chłopaków w konkursie Macao International Innovation & Invention Exposition w Chinach)

 

 

 Paweł Bednarski, Konrad Figiel, Bartłomiej Czosnek oraz Jakub Kosowicz zdobyli uznanie za pomysł, wykonanie i zaprezentowanie przed międzynarodowym jury innowacyjnego zmodyfikowanego rozwiązania: „Jezdnia dla pieszego i kierowcy, czyli system inteligentnego ostrzegania”. Godnym podkreślenia jest fakt, że zarówno POLICJA jak i STRAŻ POŻARNA pozytywnie zaopiniowały rozwiązanie młodych elektroników i rekomendują jego stosowanie!

Konrad Figiel w tracie prezentacji przed jury podkreślał: „Miejscami, w którym nasz projekt będzie funkcjonował są obszary w newralgicznych punktach wzdłuż jezdni (tam gdzie najczęściej piesi łamią przepisy i przechodzą w miejscach niedozwolonych a bardzo niebezpiecznych).  W tym  zastosowaniu, słupki będą wydawały sygnał dźwiękowy, aby ostrzec osobę próbującą przejść przez jezdnię w miejscu w którym przechodzić nie powinna. Dodatkowo słupki aktywują sygnał świetlny, który poinformuje kierowcę o niebezpieczeństwie w tym miejscu”.

„Drugim zastosowaniem, już wdrożonym w życie, które udoskonaliliśmy, są słupki  przy przejściu dla pieszych, które świecą podczas przechodzenia pieszego przez jezdnie. Naszym innowacyjnym udoskonaleniem tego pomysłu jest zwiększenie dokładności poprzez zastąpienie czujki ruchu, fotokomórką”- uzupełnia Paweł Bednarski

Bartek Czosnek twierdzi, że: „w XXI w. należy wspomóc zabiegane społeczeństwo poprzez sygnały przypominające o przepisach ruchu drogowego, a jednocześnie zwiększające bezpieczeństwo w sytuacji złamania prawa. Uważamy, że zastosowanie naszych słupków doprowadzi w przyszłości do tego, że na jezdniach będzie mniej wypadków z udziałem pieszych”.

Wyciągamy pomocną dłoń w kierunku osób niepełnosprawnych, a szczególnie osób niewidomych, którym ułatwimy poruszanie się w ruchu drogowym. Dzięki przejrzystym sygnałom, nawet zamyślony i nie skoncentrowany kierowca zauważy panującą sytuację na jezdni” - doprecyzowuje atuty pracy Jakub Kosowicz

Dziękujemy serdecznie Pani Edycie Wołczyk z IBS GLOBAL za organizację i profesjonalizm przygotowania udziału naszych elektroników w Inova Croatia 2023.

Udział w tym fantastycznym wydarzeniu był możliwy dzięki zdobyciu przez uczniów stypendiów a przez szkołę grantu ENEA „Akademia Talentów”. 

Dzięki środkom finansowym pozyskanym w tym ogólnopolskim konkursie, uczniowie wraz z promotorami uczestniczyli w edukacyjnej wyprawie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (maj 2023) oraz zdobyli laury w 2-gim najstarszym na świecie i 2-gim największym w Europie konkursie wynalazków Inova w Chorwacji (wrzesień 2023). Dzięki optymalnej realizacji podróży do Chorwacji, grupa miała czas na odwiedzenie Wiednia i Budapesztu a w Zagrzebiu m.in. fantastycznie bawiła się w Muzeum Technicznym Nicoli Tesli.

Samodzielna organizacja obu wypraw  naukowych, pozwoliła na optymalizację kosztów -  za środki wywalczone w konkursie ENEA uczniowie zobaczyli tak dużo i nauczyli się tak wiele.

 

 

 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information