Branżowe Centrum Umiejętności w Zespole Szkół w Połańcu coraz bliżej

W poniedziałek, 9 października 2023 r., w świętokrzyskim urzędzie wojewódzkim wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik wręczyli na ręce dyrektorów dwóch szkół prowadzonych przez powiat staszowski symboliczne czeki związane z dofinansowaniem utworzenia Branżowych Centrów Umiejętności. W spotkaniu wzięli udział m. in. udział starosta staszowski Józef Żółciak, jak również dyrektor Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego „AK” Jędrusie w Połańcu - Stanisław Rogala

Przy Zespole Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie” w Połańcu powstanie Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie Energetyka. Wartość projektu wynosi 15 105 305,71  brutto z czego dofinansowanie w ramach Krajowego Planu Odbudowy 13 204 811,96 zł. Zakłada się że w projekcie przeszkolonych zostanie 246 osób. Projekt jest realizowany przez powiat staszowski we współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich.

Centra będą zaawansowanymi technologicznie ośrodkami kształcenia, szkolenia i egzaminowania w danej branży. Z ich oferty będą mogli korzystać uczniowie, studenci, nauczyciele, wykładowcy oraz pracownicy branż. BCU pełnić będą cztery funkcje: edukacyjno-szkoleniową, integrująco-wspierającą, innowacyjno-rozwojową i doradczo-promocyjną.

Opracowano na podstawie artykułu zamieszczonego na portalu staszowski.eu:

https://staszowski.eu/branzowe-centra-umiejetnosci-powstana-w-powiecie-staszowskim.html

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information