Święto edukacji w Zespole Szkół w Połańcu

W piątek, 13 października 2023 r., w Zespole Szkół w Połańcu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej, zwanego też Dniem Nauczyciela.

 

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie – hymnem państwowym i wprowadzeniem sztandaru szkoły. Następnie głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół w Połańcu – Stanisław Rogala. Złożył on życzenia wszystkim zatrudnionym w placówce, skupiając się przy tym na podkreśleniu codziennego wysiłku nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji. Po wystąpieniu dyrektora głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec – Jacek Benedykt Nowak. W krótkim przemówieniu docenił trud pedagogów i wszystkich pracowników szkoły, podkreślając, że to od ludzi zatrudnionych w branży edukacyjnej zależą losy przyszłych pokoleń. Podziękował też nauczycielom za wiele sukcesów, jakie osiągnęła szkoła w minionych latach, oraz życzył podobnych dokonań w przyszłości. Następnie – jako przedstawiciel Rady Rodziców – wystąpiła Ewa Tałaj, która wręczyła dyrektorowi piękny bukiet kwiatów i złożyła najserdeczniejsze życzenia. W imieniu Związku Nauczycielstwa Polskiego winszował pedagogom Zbigniew Brzeski, prezes koła ZNP w Połańcu. 

Po przemówieniach dyrektor Stanisław Rogala w asyście Pana Burmistrza wręczył okolicznościowe nagrody wybranym nauczycielom i pracownikom szkoły. Miłym akcentem było również wyróżnienie tych uczniów, którzy włożyli wiele wysiłku w pracę podczas niedawno obchodzonego jubileuszu 50-lecia funkcjonowania Zespołu Szkół w Połańcu. Otrzymali oni z rąk zastępcy dyrektora, Agnieszki Kuc, karnety sprezentowane przez Xtreme Fitness Staszów (W sumie było to aż 70 karnetów o łącznej wartości 12000 zł. W ich ramach młodzież może skorzystać z ponad 30 zajęć fitness i nielimitowanego dostępu do siłowni). Podczas uroczystości wyróżniono również stypendystów Stowarzyszenia Elektryków Polskich, a także tych uczniów, którzy zdobyli złote medale w niedawno zakończonych targach wynalazczości Inova Croatia 2023. Gratulacje odebrali także uczniowie klasy 1 „A” naszego technikum, którzy w niedawno rozstrzygniętym konkursie ENEI zdobyli wysokie miejsce i 4000 zł na wyjazd naukowy. W tej części uroczystości głos zabrał też Krzysztof Kazberuk, nauczyciel wychowania fizycznego, który przekazał na ręce dyrektora szkoły puchar, jaki został przyznany ZS w Połańcu za zdobycie znakomitego 2. miejsca w rywalizacji sportowej szkół województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2022/2023.

W ostatniej części akademii przedstawiciele „pierwszaków” złożyli uroczyste ślubowanie przeprowadzone przez wychowawczynię klasy 1ACLO, Iwonę Gułę-Wójcikowską. Po wygłoszonej przez uczniów przysiędze młodzież złożyła wszystkim nauczycielom życzenia, odśpiewano hymn szkoły, następnie wyprowadzono sztandar i zakończono tę wyjątkową uroczystość.

tekst: Marek Pedyński

zdjęcia: Piotr Urban

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information