Zajęcia profilaktyczne w ZS w Połańcu

 
W czwartek 9 listopada uczniowie klas 2"bc"LO i 3"ac"LO wzięli udział w zajęciach z profilaktyki raka piersi. Jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet, rzadziej u mężczyzn. Zajęcia poprowadziły Panie: pielęgniarka - Emanuela Gwóźdź, położna - Edyta Cichomska z SPZOZ w Połańcu oraz Panie z Połanieckiego Klubu Amazonek.
 
 
Prowadzące podzieliły się z uczniami swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat nowotworu piersi. Wygłoszona w trakcie zajęć prelekcja była bardzo interesująca. Przed lekcją młodzież odpowiadała na pytania z ankiety związanej z profilaktyką raka piersi. Podczas zajęć uczniowie mogli dokonać badań na silikonowych fantomach piersi. Po lekcji przyszedł czas na zadawanie pytań, na które prowadzące bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadały młodzieży. Zajęcia przebiegały w sympatycznej atmosferze przy owocowym i słodkim poczęstunku. Po interesującym wykładzie uczniowie wyszli bogatsi o wiedzę teoretyczną i praktyczną.
 
 
 
W imieniu wszystkich uczestników chciałbym podziękować za zorganizowanie zajęć nauczycielce biologii - Pani Małgorzacie Jaguś.
 
Kacper Zieliński (kl. II "B" LO)

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information