Światowy Dzień Walki z Otyłością w ZS w Połańcu

Zaczęliśmy po cichutku, od gazetki z informacją o Światowym Dniu Walki z Otyłością, a następnie przeszliśmy do większych działań.

Zacznijmy od naświetlenia problemu, gdyż ten zdaje się systematycznie pogłębiać. Polska plasuje się w pierwszej piątce państw europejskich zmagających się z otyłością, a już co piąte dziecko ma problem z nadmierną masą ciała. Podejmując walkę z omawianą chorobą cywilizacyjną, rokrocznie organizowany jest Światowy Dzień Walki z Otyłością, w którego obchody z autorskim programem włączyła się nasza szkoła.

 

Po gazetce mającej na celu zwrócenie uwagi na problem otyłości, zorganizowana została otwarta sesja zumby pod przewodnictwem profesjonalnej instruktorki. Godzina przerwy od zajęć lekcyjnych miała na celu pokazanie, że coraz częstszy siedzący tryb życia negatywnie wpływa na układ ruchowy i utrzymanie masy ciała w prawidłowych wartościach. Każdy indywidualnie musi zdać sobie sprawę, że nie ma mowy o zdrowym trybie życia bez podejmowanej przez siebie aktywności fizycznej.

Następnie, w środę 22 listopada, we współpracy z Xtreme Fitness Staszów oraz panią Dietetyk Moniką Wesołowską, uczniowie i uczennice wybranych klas mieli okazję uczestniczyć w specjalnie zorganizowanych warsztatach z dietetyki oraz zajęciach z fitnessu i samoobrony.

Była to okazja, by dowiedzieć się z czego powinna składać się prawidłowa dieta oraz, w myśl powiedzenia “w zdrowym ciele zdrowy duch”, przekonać się na własnej skórze jak rozmaite ćwiczenia fizyczne pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu i głowy.

Dziękujemy serdecznie partnerom za wyjście z inicjatywą i profesjonalne poprowadzenie zajęć dla uczniów naszej szkoły. Zdobyta wiedza z pewnością przyda się w przyszłości.

Przemysław Bednarski

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information