Technikum 5-letnie kształcące w zawodzie technik ochrony środowiska - nowość

 

Oferta kształcenia na rok 2023/2024 w Technikum w Połańcu - technik ochrony środowiska

Zadaniem technika ochrony środowiska jest monitorowanie poziomu zanieczyszczeń w powietrzu, wodzie i glebie, a także określenie parametrów wielu procesów inżynierii środowiska, w tym na przykład uzdatniania wody. Technik ten klasyfikuje i identyfikuje różnego rodzaju odpady, sporządza bilans zanieczyszczeń, prowadzi badania laboratoryjne w specjalistycznym zakresie, planuje zadania usuwania zanieczyszczeń z powietrza, wody i gleby, bada i ocenia poziom hałasu. A ponadto, realizuje zadania związane z ochroną poszczególnych komponentów środowiska. Nauka w zawodzie trwa pięć lat, w ciągu których realizowane są zarówno przedmioty zawodowe, jak i ogólnokształcące.

Technik ochrony środowiska znajdzie zatrudnienie m.in. w:  ośrodkach badań i kontroli stanu środowiska,, terenowych organach administracji państwowej, stacjach sanitarno-epidemiologicznych, miejskich przedsiębiorstwach wodociągów i kanalizacji, stacjach uzdatniania wody, instytucjach naukowo-badawczych, przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej, centrach edukacji ekologicznej.

Osoby z wykształceniem w zawodzie „technik ochrony środowiska” lub posiadające studia kierunkowe są jednymi z najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Nasza szkoła przygotuje Cię do podjęcia pracy zawodowej lub otworzy Ci drogę na wymarzone studia – nie tylko związane z ochroną środowiska.

Języki obce: j. angielski, j. niemiecki/j. rosyjski (do wyboru)  
Przedmiot realizowany w zakresie rozszerzonym:  biologia
Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, język obcy nowożytny, informatyka.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information