Technikum 5-letnie kształcące w zawodzie technik elektronik

 

Oferta kształcenia na rok 2023/2024 w Technikum w Połańcu - technik elektronik

TECHNIKUM = ZAWÓD + MATURA

Dlaczego ELEKTRONIK? 

 Nie ma (nie tylko w najbliższej okolicy) szkoły, której uczniowie:

- zdobyli tak wiele medali światowych konkursów wynalazczości, olimpiad i konkursów ogólnopolskich. To wspólny sukces: „nadających z uczniami na jednych falach” nauczycieli - pasjonatów i pragnących sukcesu – uczniów.

Nie martw się, jeśli Twoje możliwości są troszkę mniejsze - oferujemy wsparcie prowadzące do zdania egzaminów zawodowych i matury.

 U nas każdy znajdzie swoje miejsce!  

 - tak dużo,... za tak mało $$$ podróżowali po całym świecie! Niesamowite EDUKACYJNE WYPRAWY MARZEŃ (niemalże cała Europa, Maroko, Izrael, Palestyna, Gibraltar czy Zjednoczone Emiraty Arabskie), to jest to o czym inni marzą, a  u nas są one rzeczywistością od bardzo wielu lat!

 

JAK ZDASZ EGZAMIN ZAWODOWY?

Już od wielu lat nasi ELEKTRONICY zdają egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zakresie INSTALOWANIA URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH, z prawie 100% skutecznością!  Zaliczenie I kwalifikacji, już daje Ci możliwość rozpoczęcia pracy w zawodzie ELEKTRONIK!

CZY W „ELEKTRONIKU” BĘDZIE DUŻO NAUKI POPRZEZ PRAKTYKĘ?

99% treści określonych przez program nauczania jako PRAKTYCZNE, uczniowie realizują w trakcie PRACOWNI i LABORATORIÓW. Mamy taką możliwość dzięki doskonałemu wyposażeniu oraz doświadczonej i przyjaznej kadrze pedagogicznej.  A w trakcie każdych zajęć: doskonale uczysz się i bawisz (bo nasze zajęcia praktyczne są niezwykle  interesujące a prowadzący -  sympatyczni i wspierający naszych uczniów).

CO BĘDZIESZ ROBIŁ W PRZYSZŁOŚCI? 

Przemysł elektroniczny jest jedną z najbardziej dynamicznych gałęzi gospodarki. Technik elektronik instaluje, montuje, konserwuje i naprawia aparaturę i urządzenia elektroniczne. Nasz absolwent pozna zasady projektowania układów elektronicznych w oparciu o nowoczesne metody sprzętowe i programowe. Kierunek stanowi połączenie szeroko rozumianej elektroniki oraz sieci komputerowychI NAJWAŻNIEJSZE – ELEKTRONIK najczęściej pracuje w ciepłych, klimatyzowanych pomieszczeniach z wykorzystaniem „subtelnych” narzędzi i przyrządów pomiarowych.

Technik elektronik bez problemu znajduje dobrze płatne zatrudnienie w bardzo wielu, fascynujących dziedzinach:

  • w zakładach przemysłowych przy montażu, instalacji, konserwacji i eksploatacji urządzeń elektronicznych
  • w warsztatach naprawczych sprzętu elektronicznego, urządzeń oraz aparatury elektronicznej i automatyki,
  • zakładach usługowych i firmach instalujących sprzęt elektroniczny powszechnego użytku (alarmy, TV Sat, monitoring)
  • przedsiębiorstwach doradztwa technicznego dotyczącego np. motoryzacji lub specjalistycznych placówkach handlowych

CZEGO BĘDZIESZ SIĘ UCZYŁ? 

Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym to m. in.: elektrotechnika i elektronika, urządzenia elektroniczne, układy analogowe, układy cyfrowe,  język obcy w branży elektronicznej.  

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym to m.in.: pomiary elektryczne i elektroniczne, instalacja urządzeń elektronicznych, eksploatacja urządzeń elektronicznych.

Języki obce: j. angielski, j. niemiecki/j. rosyjski (do wyboru)  

Przedmiot realizowany w zakresie rozszerzonym:  matematyka

Przedmioty punktowane: język polski, matematyka, język obcy nowożytny, informatyka.

 

 TERAZ TWOJA KOLEJ, ŻEBY ZMIENIAĆ ŚWIAT!!!

 

 

 

 https://www.youtube.com/watch?v=-md3dsz9ZSQ 

https://www.youtube.com/watch?v=FSaHGFlN0rQ 

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information