Sobota 13.05.2017r. - relacja z Portugalii POWER cd..

Praktyki realizowane w Technikum w Połańcu w ramach programu PO WER są 100% finansowane ze środków UE, uczniowie uczestniczący w projekcie nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów.

KONIEC ŚWIATA! Tak, koniec świata – dostaliśmy wiadomość od Chantal Gomez, że o godzinie 10:30 mamy spotkanie z Aleksandrą i naukę języka portugalskiego (zaskoczyła nas „wczesna” godzina), a my przesunęliśmy śniadanie ze względu na całotygodniowy wysiłek i wczesno poranne wstawanie na 9:30. Tacy Nieuczesani!, Koniec Świata! albo jak określiły nasze szybkie śniadanie (jajecznica na cebulce we własnym wykonaniu – smak niepowtarzalny)  dwie turystki z Niemiec, które nocowały w naszym hotelu „KATASZTROFA”. Ale…. Jak nie my to kto? Daliśmy radę i na zajęcia z Aleksandrą wszyscy byli zwarci i gotowi - włos na żel itp. no… nie wszyscy, był jeden „śpioch” lekko spóźniony. Około godziny 13:00 zakończyliśmy zajęcia z j. portugalskiego i angielskiego, który jest drugim językiem, komunikujemy się nim ze wszystkimi choć jak już wspominaliśmy nie wszyscy tu znają angielski i stąd podstawy języka portugalskiego.
Lunch - tradycyjnie mięcho i dodatki i oczywiście napoje silnie chłodzone i DESER – BOMBA!  (kalorii). Po południu zdecydowaliśmy się na pranie: wszystko czego ręcznie się nie da.. zabraliśmy do pralni i zapakowaliśmy do pralki przemysłowej. „Już po ok 1,5 godziny” było po praniu i suszeniu, choć chyba temperatura suszenia była za niska.

Po powrocie z pralni relax i kolacja a po kolacji rzuciliśmy okiem na Sprzęt Marynarki Wojennej i Policji wystawiony dokładnie przed restauracją Dona Maria. (zdjęcie poniżej)
Noc była długa byliśmy świadkami fety po wygranym meczu przez lokalną drużynę – szkoda że tego nie widzieliście i nie słyszeliście tych śpiewów, wystrzałów, kolorowych rac, flag klubowych, kibiców w koronach itp.Ale noc, oprócz fety kibiców była wypełniona również przez procesję wiernych kościoła, który znajduje się w bliskim sąsiedztwie z naszym hotelem. Uczestniczyliśmy w niej – Figurka Matki Boskiej Fatimskiej wraz z wiernymi przeszła w procesji ulicami miasta. Już po godzinie 22:00 wierni zaczęli zbierać się na placu przed kościołem (dorośli, młodzież i małe dzieci). Figurka Matki Boskiej Fatimskiej dotarła do nas ok. godziny 24:00 i po krótkiej modlitwie i śpiewach procesja ruszyła dalej uczestniczyło w niej kilkaset osób.POZDRAWIAMY - ENERGETYCY Z POVOA DE VARZIM – PO WER

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information