Tłusty czwartek w Zespole Szkół w Połańcu

Dziś, 24 lutego, obchodzimy tłusty czwartek. Aby uczcić tradycję, uczniowie naszego Samorządu Uczniowskiego zorganizowali degustacje pączków. Chodząc wspólnie po klasach, częstowali resztę uczniów, a także nauczycieli, pilnując, żeby nikt nie został pominięty :).

 

Uważamy, że takie niespodzianki są bardzo miłe i potrafią jednoczyć uczniów ze sobą. W imieniu wszystkich chcemy również podziękować Radzie Rodziców za sfinansowanie dzisiejszej akcji, bez ich pomocy nie udałoby się tego zorganizować. Jesteśmy bardzo wdzięczni!

A skąd wziął się zwyczaj tłustego czwartku? W religii chrześcijańskiej jest to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Data tego dnia zależy od tego, kiedy wypada Wielkanoc i z tego powodu jest to święto ruchome, które może wypaść między 29 stycznia a 4 marca.

Oliwia Wróbel (1acLO)

zdjęcia: Katarzyna Kosowicz (3abLO) i Paulina Zysk (3abLO)

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information