Narodowe Czytanie w naszej szkole

W czwartkowy deszczowy dzień uczniowie klas humanistycznych w Zespole Szkół w Połańcu dzięki zaangażowaniu, pomysłowości i pracy Pań Agnieszki Kuc, Małgorzaty Służalskiej oraz Agnieszki Kusal mogli w skróconej wersji usłyszeć polską powieść pozytywistyczną, która wyszła spod pióra Elizy Orzeszkowej - "Nad Niemnem".

Narodowe Czytanie, które u nas odbyło się 15 września 2023 r., zaczęliśmy od wstępu Pani Wicedyrektor Agnieszki Kuc. Po krótkim, ale treściwym początku, sześcioro uczniów przystąpiło do czytania fragmentów utworu dotyczących mogiły Jana i Cecylii, ich życia oraz rozmów między Benedyktem a jego synem Witoldem.

Podczas czytania mogliśmy usłyszeć ścieżkę dźwiękową pojawiającą się w filmowej adaptacji utworu oraz obejrzeć kadry filmowe. Dzieło Elizy Orzeszkowej czytali: Katarzyna Sowińska, Justyna Krokosz, Adam Maćkowiak, Adrian Dzieciuch, Olga Łabęcka oraz Maria Opala. W imieniu nauczycieli odpowiedzialnych za wydarzenie oraz uczniów czytających dziękujemy wszystkim za obecność.

tekst: Justyna Krokosz (IV "AB" LO)

zdjęcia: Małgorzata Służalska

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz sie wiecej jak je wylaczyc Tutaj..

  Akceptuje cookies na tej stronie
EU Cookie Directive Module Information